  • Y006633R2000F0L
Y006633R2000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y006633R2000F0L
HK JDW NO:
890-Y006633R2000F0L
Package:
TO-204AA
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 33.2Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y006633R2000F0L
  • Package / Case
    TO-204AA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VHP-4
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.530Lx1.000W 38.86mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    33.2Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm