  • Y0062250R000B9L
Y0062250R000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0062250R000B9L
HK JDW NO:
890-Y0062250R000B9L
Description:
250Ohm, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0062250R000B9L
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    250Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Lead Diameter
    0.644 mm
  • Size Code
    3011
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm