  • Y006071R7500B0L
Y006071R7500B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y006071R7500B0L
HK JDW NO:
890-Y006071R7500B0L
Description:
71.75Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y006071R7500B0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.356L 6.60mmx9.04mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    71.75Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    9.0424mm