  • Y00606K98000B1L
Y00606K98000B1L
advertisement
Manufacturer No:
Y00606K98000B1L
HK JDW NO:
890-Y00606K98000B1L
Description:
6.98kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00606K98000B1L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.356L 6.60mmx9.04mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    6.98kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    9.0424mm