  • Y0059500R000J0L
Y0059500R000J0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0059500R000J0L
HK JDW NO:
890-Y0059500R000J0L
Package:
Metal
Step5Bar-code shipping tag
Y0059500R000J0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Resistive Material
  • Series
    Accutrim™1285G
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.270 x 0.190 Facex0.750L 6.86mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    26
  • Length
    19.05mm