  • Y0056200R000K0L
Y0056200R000K0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0056200R000K0L
HK JDW NO:
890-Y0056200R000K0L
Step5Bar-code shipping tag
Y0056200R000K0L
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.270 x 0.190 Facex0.750L 6.86mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    26
  • Length
    19.05mm