  • Y0056100R000K12L
Y0056100R000K12L
advertisement
Manufacturer No:
Y0056100R000K12L
HK JDW NO:
890-Y0056100R000K12L
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0056100R000K12L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Metal Foil
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    Accutrim™1280G
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.270 x 0.190 Facex0.750L 6.86mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    26
  • Length
    19.05mm