  • Y005431R2500A0L
Y005431R2500A0L
advertisement
Manufacturer No:
Y005431R2500A0L
HK JDW NO:
890-Y005431R2500A0L
Description:
31.25Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y005431R2500A0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.750L 6.60mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    31.25Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    19.05mm