  • Y0054244K185T9L
Y0054244K185T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0054244K185T9L
HK JDW NO:
890-Y0054244K185T9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
244.185kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0054244K185T9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.750L 6.60mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    244.185kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    19.05mm