  • Y00541K22000T19L
Y00541K22000T19L
advertisement
Manufacturer No:
Y00541K22000T19L
HK JDW NO:
890-Y00541K22000T19L
Description:
1.22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00541K22000T19L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.750L 6.60mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    1.22kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    19.05mm