  • Y0029100R000T19L
Y0029100R000T19L
advertisement
Manufacturer No:
Y0029100R000T19L
HK JDW NO:
890-Y0029100R000T19L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
100Ohms, 0.667W 2/3W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0029100R000T19L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VTA
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.750L 9.53mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W