  • Y002840K2000F9L
Y002840K2000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y002840K2000F9L
HK JDW NO:
890-Y002840K2000F9L
Description:
40.2kOhms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002840K2000F9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    40.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    25.4mm