  • Y0023240R000V9L
Y0023240R000V9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0023240R000V9L
HK JDW NO:
890-Y0023240R000V9L
Description:
FIXED RESISTOR, 240Ohm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0023240R000V9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.005%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    750mW