  • Y002193R1000T0L
Y002193R1000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y002193R1000T0L
HK JDW NO:
890-Y002193R1000T0L
Description:
FIXED RESISTOR, 93.1Ohm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y002193R1000T0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    93.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm