  • Y0020250R000T9L
Y0020250R000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0020250R000T9L
HK JDW NO:
890-Y0020250R000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
250Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0020250R000T9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    VSR
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    14.605mm
  • Width
    4.064mm