  • Y001982K0000B9L
Y001982K0000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y001982K0000B9L
HK JDW NO:
890-Y001982K0000B9L
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
Y001982K0000B9L
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Lead Diameter
    0.64 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.625L 9.53mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.1%