  • Y0015184R000B0L
Y0015184R000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0015184R000B0L
HK JDW NO:
890-Y0015184R000B0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
184Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0015184R000B0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VMTB60
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.160Diax0.375L 4.06mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    184Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    9.525mm