  • Y001510K4000B0L
Y001510K4000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y001510K4000B0L
HK JDW NO:
890-Y001510K4000B0L
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
Y001510K4000B0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    VMTB60
  • Size / Dimension
    0.160Diax0.375L 4.06mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    10.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    9.525mm