  • Y00122R40000F0L
Y00122R40000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00122R40000F0L
HK JDW NO:
890-Y00122R40000F0L
Description:
2.4Ohms, 1.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00122R40000F0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    20.828mm
  • Width
    4.064mm