  • Y0011100K000B9L
Y0011100K000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0011100K000B9L
HK JDW NO:
890-Y0011100K000B9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100kOhms, 1W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0011100K000B9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    14.605mm
  • Width
    4.064mm