  • XW5T-S150-1.1-1BL
XW5T-S150-1.1-1BL
advertisement
Manufacturer No:
XW5T-S150-1.1-1BL
HK JDW NO:
607-XW5T-S150-1.1-1BL
Description:
TB SCREW 150MM 1:1 1TIER BLUE
Step5Bar-code shipping tag
XW5T-S150-1.1-1BL
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    350MCM (kcmil)-2/0 AWG
  • Current - UL
    335A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    35-150mm2
  • Current - IEC
    309A
  • Stripping Length
    30mm
  • Terminal Width
    28.0mm