  • XW5T-S10-1.1-1BL
XW5T-S10-1.1-1BL
advertisement
Manufacturer No:
XW5T-S10-1.1-1BL
HK JDW NO:
607-XW5T-S10-1.1-1BL
Package:
Datasheet:
Description:
OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION XW5T-S10-1.1-1BL DIN Rail Mount Terminal Block, Feed Through, 2 Ways, 20 AWG, 6 AWG, 16 mm, Screw, 57 ANew
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XW5T-S10-1.1-1BL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Series
    XW5
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Feed Through
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Current Rating
    57A
  • Termination Style
    Screw
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    6-20 AWG
  • Current - UL
    65A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.5-16mm2
  • Current - IEC
    57A
  • Stripping Length
    13mm
  • Terminal Width
    10.0mm