  • XW5G-S10-1.1-1
XW5G-S10-1.1-1
advertisement
Manufacturer No:
XW5G-S10-1.1-1
HK JDW NO:
607-XW5G-S10-1.1-1
Package:
Datasheet:
XW5G-S10-1.1-1
Description:
OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION XW5G-S10-1.1-1 DIN Rail Mount Terminal Block, Grounding, 2 Ways, 20 AWG, 6 AWG, 16 mm, ScrewNew
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XW5G-S10-1.1-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Series
    XW5
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Ground, Earth
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Green, Yellow
  • Voltage - Rated
    600V
  • Termination Style
    Screw
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    6-20 AWG
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.5-16mm2
  • Stripping Length
    13mm
  • Terminal Width
    10.0mm