  • XUF212-512-FB236-I20
XUF212-512-FB236-I20
advertisement
Manufacturer No:
XUF212-512-FB236-I20
Manufacturer:
XMOS
HK JDW NO:
896-XUF212-512-FB236-I20
Package:
236-LFBGA
Description:
2MB 2M x 8 FLASH XCore 32-Bit 12-Core Microcontroller XUF Series 236 Pin 236-LFBGA
Quantity:
In Stock : 16065
Step5Bar-code shipping tag
XUF212-512-FB236-I20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    236-LFBGA
  • Number of Pins
    236
  • Supplier Device Package
    236-FBGA (10x10)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    XUF
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Interface
    USB
  • Memory Size
    2MB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    104
  • Speed
    2000MIPS
  • RAM Size
    512K x 8
  • Memory Type
    FLASH
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.95V~3.6V