  • XS500-24N-000
XS500-24N-000
advertisement
Manufacturer No:
XS500-24N-000
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-XS500-24N-000
Quantity:
In Stock : 7523
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XS500-24N-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    Xsolo (500W)
  • Size / Dimension
    9.33Lx5.04W x 1.54 H 237.0mmx128.0mmx39.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    504W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cTUVus
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    21A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~380VDC