  • XRCGB31M250F3N00R0
XRCGB31M250F3N00R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB31M250F3N00R0
HK JDW NO:
535-XRCGB31M250F3N00R0
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB31M250F3N00R0
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    Active
  • Additional Feature
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    0.003%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.65 (mm)/L0.079XB0.063XH0.026 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    31.25MHz
  • Load Capacitance
    6pF
  • Frequency Tolerance
    30ppm
  • Drive Level
    150 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    100Ohm