  • XRCGB27M120F3G00R0
XRCGB27M120F3G00R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB27M120F3G00R0
HK JDW NO:
535-XRCGB27M120F3G00R0
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
2.0X1.6X0.65MM 27.12MHZ CRYSTAL
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB27M120F3G00R0
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohms
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm