  • XMC4100F64K128BAXQSA1
XMC4100F64K128BAXQSA1
advertisement
Manufacturer No:
XMC4100F64K128BAXQSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-XMC4100F64K128BAXQSA1
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
Microcontroller 64 Pin LQFP
Quantity:
In Stock : 5099
Step5Bar-code shipping tag
XMC4100F64K128BAXQSA1
  • Package / Case
    LQFP
  • Number of Pins
    64
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Interface
    CAN, I2C, I2S, SPI, UART, USB
  • Memory Size
    128kB
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • RAM Size
    20kB
  • Memory Type
    FLASH
  • Frequency (Max)
    80MHz