  • XLR-51R3187-R
XLR-51R3187-R
advertisement
Manufacturer No:
XLR-51R3187-R
HK JDW NO:
255-XLR-51R3187-R
Package:
Module
Datasheet:
XLR-51R3187-R
Description:
CAP 188F 0% +20% 51.3V MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XLR-51R3187-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    User Defined
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XLR
  • Size / Dimension
    16.516Lx7.657W 419.50mmx194.50mm
  • Tolerance
    0% +20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminals
  • Voltage - Rated
    51.3V
  • Capacitance
    188F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    6.905 175.40mm