  • XLM-62R1137B-T
XLM-62R1137B-T
advertisement
Manufacturer No:
XLM-62R1137B-T
HK JDW NO:
232-XLM-62R1137B-T
Package:
Module
Datasheet:
Description:
CAP MODULE 62.1V 130F SB TEMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XLM-62R1137B-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Series
    XLM
  • Size / Dimension
    24.996" L x 6.937" W (634.90mm x 176.20mm)
  • Tolerance
    0%, +20%
  • Termination
    Screw Terminals
  • Voltage - Rated
    62.1 V
  • Capacitance
    130 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.7mOhm