  • XFL2006-153MEC
XFL2006-153MEC
advertisement
Manufacturer No:
XFL2006-153MEC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-XFL2006-153MEC
Quantity:
In Stock : 2035
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XFL2006-153MEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper -Matte Tin -with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    37MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0808
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.22Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • Height
    600μm
  • Length
    2.2mm
  • Width
    2.1mm