  • XCR3064XL-7VQ44C
XCR3064XL-7VQ44C
advertisement
Manufacturer No:
XCR3064XL-7VQ44C
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XCR3064XL-7VQ44C
Package:
44-TQFP
Datasheet:
XCR3064XL-7VQ44C
Description:
0.8mm PMIC CoolRunner XPLA3 Series XCR3064XL 44 Pin 3.3V 44-TQFP
Quantity:
In Stock : 13125
Step5Bar-code shipping tag
XCR3064XL-7VQ44C
  • Max Frequency
    119MHz
  • Speed Grade
    7
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    64
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Number of Terminations
    44
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V