XC7A35T-1FGG484I
XC7A35T-1FGG484I
903-XC7A35T-1FGG484I
484-BBGA
2.6mm mm 1.09 ns ns FPGAs Artix-7 Series 484-BBGA 484
In Stock : 1820
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
XC7A35T-1FGG484I Overview
Fpga chips is supplied in the 484-BBGA package. This kind of FPGA is composed of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY. This device features 250 I/Os in order to transfer data in a more efficient manner. There are 33208 logic elements/cells to form a fundamental building block. In order to operate fpga chips, a voltage supply of 1V volts is required. There is a Field Programmable Gate Arrays family component in this FPGA part. Using a Surface Mount connector, you can mount this FPGA module on the development board. In order for it to operate, the supply voltage must be 0.95V~1.05V . It is a type of FPGA belonging to the Artix-7 seies. In order to ensure a safe and efficient operation, it is important to maintain a temperature within -40°C~100°C TJ at all times. In this device, there are 250 outputs that can be used. There is an FPGA model contained in Tray in order to conserve space. 484 terminations are present in total. The RAM bits that this device offer is 1843200. For the program to work properly, the RAM si225kBe of this FPGA module must reach 225kB GB in order to ensure normal operation. There are 484 pins on this device. 2600 LABs/CLBs are configured on this FPGA. In order for fpga electronics to work, fpga electronics requires a 1V power supply. In addition to this, it has 484 pins. During the construction of the building block, there are 33280 logic cells used.