  • XC6501P25AHR-G
XC6501P25AHR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6501P25AHR-G
HK JDW NO:
817-XC6501P25AHR-G
Package:
Datasheet:
XC6501P25AHR-G
Description:
PMIC
Quantity:
In Stock : 4118
Step5Bar-code shipping tag
XC6501P25AHR-G
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • JESD-30 Code
    S-XXSS-N3
  • Output Voltage 1
    2.55V
  • Input Voltage (Min)
    3.05V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    2.5755V
  • Output Voltage1-Min
    2.5245V
  • Output Current1-Max
    0.2A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.38V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Width
    1.2mm