  • XC6205B13APR-G
XC6205B13APR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6205B13APR-G
HK JDW NO:
817-XC6205B13APR-G
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
XC6205B13APR-G
Description:
Enable Fixed XC6205 PMIC SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 13018
Step5Bar-code shipping tag
XC6205B13APR-G
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Base Part Number
    XC6205
  • JESD-30 Code
    R-PDFP-F6
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.35V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.9V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (10kHz)
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.75V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%