  • XC6201P492DR-G
XC6201P492DR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6201P492DR-G
HK JDW NO:
817-XC6201P492DR-G
Package:
6-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
XC6201P492DR-G
Description:
Fixed XC6201 PMIC 6-WFDFN Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
XC6201P492DR-G
  • Package / Case
    6-WFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 200mA