  • XC6118N24AMR-G
XC6118N24AMR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6118N24AMR-G
HK JDW NO:
817-XC6118N24AMR-G
Package:
Datasheet:
XC6118N24AMR-G
Description:
2V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 6V
Quantity:
In Stock : 2711
Step5Bar-code shipping tag
XC6118N24AMR-G
    10 Weeks
  • Mount
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    5
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    DETECT VOLTAGE IS 2.4 VOLT
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Max Supply Current
    1.8μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.352V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.448V
  • Threshold Voltage
    +2.4V
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm