X9429WS16I-2.7T1
X9429WS16I-2.7T1
391-X9429WS16I-2.7T1
2.7V 16 Pin Digital Potentiometers64 Positions
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
X9429WS16I-2.7T1 Overview
There are 64 positions in pentometer.The following programmable potentiometer includes 1 functions.The speed potentiometers have a total resistance of 10000Ohm.The performance of this product is a result of 2.7V.The digi devices show 16 pins.Depending on its type, a converter is classified as DIGITAL POTENTIOMETER.At 3/5V, it delivers voltage.There are the following additional features of this digital potentiometer: NONVOLATILE MEMORYThis electronic component belongs to the family Digital Potentiometers.There is a tolerance of 20% for the maximum resistance for this digipot.Operating temperatures should remain below 85°C.There are 16 terminals on it.A minimum temperature of -40°C is required to operate the digital potentiometer.
X9429WS16I-2.7T1 Features
Operate Resistance Tolerance below 20%