  • X9315TMI-2.7T1
X9315TMI-2.7T1
advertisement
Manufacturer No:
X9315TMI-2.7T1
HK JDW NO:
668-X9315TMI-2.7T1
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
X9315TMI-2.7T1
Purchasing and Inquiry
X9315TMI-2.7T1 Overview
Package 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) contains it.At Non-Volatile, this pentometer is stored for the first time.The digital potentiometer has 1 embedded circuits.It is accessible in the Tape & Reel (TR) package to secure the digital analogic.For this pentometer, there are 32 taps that protect against overcurrent.You should mount in the way of Surface Mount.2.7V~5.5V voltage is available from the potentionmeter.A digital potentiometer has a temperature range of -40°C~85°C.The flow can be limited by 100kOhm.Family X9315 includes pentometer.
X9315TMI-2.7T1 Features
Available in 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) package
1 Circuits
Mounting Type: Surface Mount
Operate temperature at the range of -40°C~85°C
X9315TMI-2.7T1 Applications
  • Cell phone
  • Adjust VCOM settings
  • Voltage control
  • Automatic detection of equipment
  • Power meter
  • Audio level control
  • Contrast control of monitors
  • DAC
  • Audio Volume control
  • Instrumentation (gain or offset adjustment)
Step5Bar-code shipping tag
X9315TMI-2.7T1
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    100kOhm
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Temperature Coefficient (Typ)
    ±300ppm/°C