  • X3215-32.768K-12.5P
X3215-32.768K-12.5P
advertisement
Manufacturer No:
X3215-32.768K-12.5P
Manufacturer:
Mercury United
HK JDW NO:
4061-X3215-32.768K-12.5P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X3215-32.768K-12.5P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Additional Feature
    X-CUT; TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency Stability
    0.0144%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.059XH0.031 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    20ppm
  • Drive Level
    0.1 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    65000Ohm