  • WW3FT330R
WW3FT330R
advertisement
Manufacturer No:
WW3FT330R
HK JDW NO:
762-WW3FT330R
Datasheet:
WW3FT330R
Description:
Axial, Through Hole 330Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW3FT330R
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
    WW
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Diameter
    4.75mm