  • WW2FT13R0
WW2FT13R0
advertisement
Manufacturer No:
WW2FT13R0
HK JDW NO:
762-WW2FT13R0
Datasheet:
WW2FT13R0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 13Ohm, 1.5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW2FT13R0
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.370L 3.96mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    13Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1.5W
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.81 mm