  • WW1JT220R
WW1JT220R
advertisement
Manufacturer No:
WW1JT220R
HK JDW NO:
762-WW1JT220R
Package:
Axial
Datasheet:
WW1JT220R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW1JT220R
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WW
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, 11 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    2.79mm