  • WSN692716R20FEK
WSN692716R20FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN692716R20FEK
HK JDW NO:
866-WSN692716R20FEK
Description:
Wirewound, 16.2Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN692716R20FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    16.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W