  • WSN251510R00DEA
WSN251510R00DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN251510R00DEA
HK JDW NO:
866-WSN251510R00DEA
Description:
Wirewound, 10Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN251510R00DEA
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W