  • WSL2010R0125FTA18
WSL2010R0125FTA18
advertisement
Manufacturer No:
WSL2010R0125FTA18
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSL2010R0125FTA18
Datasheet:
WSL2010R0125FTA18
Description:
Metal Strip, 12.5mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSL2010R0125FTA18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    12.5mOhm
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Strip
  • Power Rating
    1W
  • Height
    635μm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm