  • WSF20128R060FHEB
WSF20128R060FHEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF20128R060FHEB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF20128R060FHEB
Description:
FIXED RESISTOR WSF Series, Metal Film, 8.06Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF20128R060FHEB
    2012
  • Series
    WSF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.06Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Molded Encapsulation
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W