  • WSF20127R680FHEK
WSF20127R680FHEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF20127R680FHEK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF20127R680FHEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 7.68Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF20127R680FHEK
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    7.68Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C