  • WSF201216R90DKEK
WSF201216R90DKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF201216R90DKEK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF201216R90DKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 16.9Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201216R90DKEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    16.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C