  • WSF201214R30DKEK
WSF201214R30DKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF201214R30DKEK
HK JDW NO:
866-WSF201214R30DKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 14.3Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201214R30DKEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    14.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C